(gołębie)
Gołębie pocztowe, gołębie, pocztowy, gołab




gołębie pocztowe

Gołębie pocztowe


Niedostępna


Prof. dr hab. Bolesław Nowicki, Prof. dr hab. Edward Pawlina



   Gołębiami pocztowymi interesują się miliony miłośników i hodowców na całym świecie. Za ojczyznę gołębi pocztowych uważa się Belgię, gdzie przed prawie 200 laty rasę tę skonsolidowano. W międzyczasie powstały związki hodowców gołębi pocztowych. W Polsce również - Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych zrzesza ok. 40 000 członków. Niniejsza książka jest poświęcona zagadnieniom chowu i hodowli tych ptaków. Mamy nadzieję, że ptaki utrzymywane zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi będą piękne, zdrowe i osiągną wspaniałe wyniki lotowania.


Format:
13x20 cm, 93 s., wkładki z kolorowymi zdjęciami



sposoby zamówienia



















PRZEDMOWA

   Zainteresowanie publikacjami o gołębiach pocztowych jest od wielu lat. Ponieważ pierwsze wydanie tej książki (z 1997 roku) zostało wyczerpane, a zapotrzebowanie na nią nie maleje, podjęliśmy się przygotowania kolejnego zmienionego, nowego wydania. Zgodnie z sugestiami czytelników poszerzyliśmy treść niektórych rozdziałów (np. o higienie w gołębnikach, żywieniu) i dodaliśmy nowe (o zachowaniu się gołębi, ich wzroście i rozwoju).
W książce Czytelnicy znajdą odpowiedź na pytanie jednego z wyróżniających się hodowców - Witolda Zbrożyny z Wrocławia - jak wyhodować gołębie o wybitnych walorach lotowych? Dlatego też stosunkowo obszernie potraktowano takie rozdziały, jak ?Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli", ?Metody lotowania", ?Metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych". Mając na uwadze młodych, początkujących hodowców omówiliśmy najważniejsze metody chowu oraz podaliśmy wiadomości niezbędne do rozpoczęcia hodowli gołębi pocztowych. Pragniemy gorąco podziękować Kolegom: Eugeniuszowi Szulowi za cenne wskazówki dotyczące praktycznej hodowli gołębi pocztowych oraz Janowi Szmitowi z Chotkowa i Edwardowi Stefanko z Wrzesin, woj. lubuskie, a także Janowi Kiclerowi z Wawrzyńcowie, Georgowi Kitzlerowi z Kornicy i Mieczysławowi Pawlinie z Kietrza, woj. opolskie, za umożliwienie wykonania fotografii gołębi, gołębników i urządzeń stanowiących ich wyposażenie. Autorzy Wrocław, maj 2002 r.



SPIS TREŚCI
(skrócony, tylko główne rozdziały)



Przedmowa
Wstęp
Zapoczątkowanie hodowli gołębi pocztowych
Gołębnik
Żywienie
Zachowanie się gołębi
Elementy genetyki
Rozród
Wzrost i rozwój gołębi
Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli
Orientacja gołębi w przestrzeni powietrznej
Kryteria wyboru gołębi na loty konkursowe
Metody lotowania
Przeprowadzanie lotów konkursowych
Metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych
Dobór par do rozpłodu
Metody kojarzenia
Choroby gołębi





Strona główna



Wydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 77/403-99-11.
e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl
Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, tel. +48 608 527 988.
Sekretarz redakcji: Janusz Wach, tel. +48 606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.