(4kB)
Hodowla koni,


Hodowla koni

Hodowla koni.
Organizacja stajni i żywienie


Heinrich Pirkelmann, Lutz Ahlswede, Margit Zeitler-Feicht
Tłumaczenie: Paulina Berndt

Książka stanowi doskonałe źródło wiedzy na temat zachowań tych zwierząt oraz ich potrzeb związanych z żywieniem i utrzymaniem. Dowiesz się z niej, co zrobić, by dany system stajenny był ekonomiczny i odpowiadał naturalnym potrzebom koni.

W części I opisano wrodzone zachowania koni, takie jak popęd społeczny, poznawczy, potrzeba odżywiania, ruchu. Omówiono też niepożądane zachowania i metody zapobiegania im.

W części II poruszono problemy związane z utrzymaniem koni i budownictwem stajennym. Dowiesz się z niej, jak zaplanować inwestycję, gdzie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę oraz z jakich materiałów najlepiej budować stajnię, halę jeździecką i budynki gospodarcze. Ponadto znajdziesz informacje o ekonomicznych rozwiązaniach technicznych wykorzystywanych w ośrodkach jeździeckich i gospodarstwach rolnych oraz zasady kalkulacji kosztów inwestycji i zarządzania czasem pracy personelu.

Część III poświęcona jest żywieniu. Autor omawia w niej zapotrzebowanie koni na substancje odżywcze i przedstawia dostępne pasze. Radzi, jak obliczyć racje żywieniowe w zależności od potrzeb danego zwierzęcia oraz jak dbać o higienę magazynowanych pasz. Omawia też problemy zdrowotne spowodowane złym żywieniem. Książka ta jest doskonałym poradnikiem zarówno dla tych, którzy marzą o założeniu hodowli koni, jak i dla tych, którzy hodowlą zajmują się od lat.
str. 196, format 17x24 cm

NIEDOSTĘPNAsposoby zamówienia
Od polskiego wydawcy
Dobry opiekun koni dąży do tego, aby zapewnić im dobrostan i stara się, by zwierzęta były trzymane w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Wszystkie konie mają bardzo podobne potrzeby, a to, jak je najlepiej zaspokoić, regulują odpowiednie przepisy. Niektóre z nich są wspólne dla Unii Europejskiej, inne są specyficzne dla danego kraju. Za zgodą niemieckiego wydawcy, w polskiej edycji tej książki uzupełniono więc niektóre fragmenty, aby znalazły się w niej także informacje swoiste dla naszego kraju, interesujące polskiego hodowcę czy właściciela koni.
SPIS TREŚCI
(główne rozdziały)

Część 1 Zachowanie koni

Ewolucja i udomowienie
Zaburzenia zachowania
Zachowania wrodzone - wymagania dotyczące utrzymania koni

Część 2 Utrzymanie koni. Stajnia i hodowle towarzyszące
Systemy utrzymania
Utrzymanie koni pojedynczo
System grupowy
Planowanie budowy ośrodka jeździeckiego
Budowa stajni
Magazyny
Wybiegi i pastwiska
Budowa obiektów do jazdy konnej
Kalkulacja kosztów inwestycji

Część 3 Żywienie koni
Trawienie
Włókna surowe, zapotrzebowanie na energię, substancje odżywcze, woda
Pasze - higiena i zasady ich przechowywania
Pasze i możliwości ich zastosowania
Wskazówki z zakresu układania dawek pokarmowych i technik żywienia
Problemy związane z żywieniem
Sprawdzanie kondycji żywieniowej

Bibliografia

Słowniczek

SkorowidzStrona głównaWydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 77/403-99-11. e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, mobil 608 527 988. Sekretarz redakcji: Janusz Wach, mobil 606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.
Webmaster vono@op.pl