(4kB)
Encyklopedia ptaków,
encyklopedia ptaków

ENCYKLOPEDIA PTAKÓW

POZYCJA NIEDOSTĘPNA

Co zawiera ta płyta CD-ROM ?

Opisy 80 gatunków ptaków egzotycznych.
Informacje encyklopedyczne o ptakach w ich naturalnym środowisku.

200 zdjęć, 45 minut filmów i 40 głosów ptaków!

* Porady jak hodować i rozmnażać ptaki egzotyczne.
* Profilaktyka i choroby ptaków.
* Gdzie i Jak kupić ptaki egzotyczne.
* Jaki pokarm jest najlepszy dla naszego pupila.
* Informacje o organizacjach ekologicznych.

Opisanych jest tu wiele gatunków papug, oraz astryldy, amadyny, wikłacze, kanarki, tukany, bażanty, strusie afrykańskie i dużo innych.

Teksty opracowano na podstawie wieloletnich doświadczeń hodowców ptaków egzotycznych.

Encyklopedia ta będzie bardzo pomocna dla tych, którzy dopiero zamierzają dokonać zakupu ptaka. Można z niej dowiedzieć się jakie warunki powinniśmy zapewnić ptakom, posłuchać głosu ptaka, zobaczyć jego zachowanie na filmie. Bardzo ważne jest to, aby świadomie dokonać wyboru gatunku który zamierzamy kupić. Może się okazać, że po przyniesieniu pięknego ptaka do domu, nie odpowiada nam jego wrzaskliwy głos, lub nie ma miejsca na dużą klatkę. Jeżeli tak, to lepiej nie kupować ptaka, bo zrobimy mu wielką krzywdę!

W rozdziałach "PAPUGI" i "inne PTAKI" znajdują się 2 listy po 40 gatunków ptaków, podzielone na dwie części, po 20 gatunków. Nazwa każdego gatunku ptaka przedstawiona jest w językach: polskim, łacińskim i angielskim. Zaznaczono także do jakiego rzędu i rodziny należy dany gatunek ptaka. Niektóre z gatunków dodatkowo są zilustrowane filmem i głosem.
W rozdziale "EWOLUCJA" znajdziemy informacje o pochodzeniu płatów, ich budowie i systematyce ptaków.
Rozdział "EKOLOGIA" zawiera informacje o organizacjach ekologicznych, o zagrożonych gatunkach ptaków, oraz wszelkie informacje i porady związane z zakupem ptaków, o klatkach, żywieniu, pielęgnacji i rozmnażaniu ptaków.
Ostatni rozdział "CO i GDZIE" prezentuje zoologiczne sklepy i firmy, które prowadzą sprzedaż ptaków i innych - zwierząt, oraz akcesorii hodowlanych i pożywienia.

Informacja techniczna:
Minimalne wymagania sprzętowe: komputer zgodny z IBM PC, karta graficzna obsługująca powyżej 256 kolorów, napęd CD-ROM podwójnej prędkości, procesor 586/powyżej 100 MHz, 32 MB pamięci RAM, karta dźwiękowa, system operacyjny Windows 95 lub nowszy.

sposoby zamówieniaStrona głównaWydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 077/402-54-32. Tel./fax: 077/402-54-31. e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, mobil 0608 527 988. Redaktor techniczny: Janusz Wach, mobil 0606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.