Kury - rasy, hodowla
Kury - rasy, hodowla

kury

Kury. Rasy, hodowla.

Horst Schmidt
zdjęcia: Rudi Proll
tłumaczenie: Tomasz Kozłowski


KSIĄŻKA NIEDOSTĘPNA

Ta aktualna i praktyczna książka pozwala na poszerzenie wiedzy o 182 rasach kur. Znajdziesz w niej przejrzyście przygotowane opisy ras, uzupełnione 370 barwnymi zdjęciami (kura i kogut dla każdej rasy) zawierające niezbędne informacje na temat: figury, upierzenia, historii powstania rasy, znaczenie rasy w hodowli.

Autor książki jest sędzią konkursowym i osobą aktywnie działającą w Niemieckim Krajowym Stowarzyszeniu Hodowców Drobiu Rasowego (BDRG). Rudi Proll jest znany ze swoich prac fotograficznych przedstawiających gołębie i drób rasowy.

Format: 130x190 mm, pełny kolor, papier kredowy, około 370 kolorowych zdjęć, oprawa broszurowa, szyta, 192 strony.
sposoby zamówieniaW książce " Kury. Rasy, hodowla" zaprezentowano wszystkie oficjalnie uznane według standardu rasy kur, kur miniaturowych i karłowatych. Opisy zawierają tylko informacje najistotniejsze, niemniej jednak obejmujące wyczerpujący przekaz o pochodzeniu, rozwoju i cechach szczególnych ras. Odmiany barw i wzory upierzenia kur i kur miniaturowych są czytelne dzięki wprowadzonej numeracji. Z kolei umieszczone przy każdym opisie piktogramy informują o wadze ciała, wielkości obrączek oraz walorach użytkowych poszczególnych ras.
Doskonałe fotografie kur obu płci stanowią istotne uzupełnienie każdego opisu. Fotografowanie żywych zwierząt jest niezmiernie trudne. Na zamieszczonych w atlasie zdjęciach prezentowane są ptaki dokładnie wybrane, zdrowe, o dobrze wykształconych cechach. W epoce wielu rozlicznych dyskusji, których tematem jest ochrona zwierząt, ale także lekceważenie i wyobcowanie człowieka z natury, książka ta może stać się cenną pomocą w pogłębianiu wiedzy o rasach kurcząt, które przez stulecia towarzyszyły człowiekowi, były przez niego hodowane, uszlachetniane, dzięki czemu ich hodowle uzyskały tak wysoki poziom.
Książka powstawała w duchu zasady ?hodowla ptactwa rasowego - decyduje o jakości życia ludzi i zwierząt i zgodnie z tą myślą adresowana jest do hodowców, wszystkich przyjaciół zwierząt, biologów i badaczy zajmujących się na co dzień zwierzętami domowymi.Strona głównaWydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 077/402-54-32. Tel./fax: 077/402-54-31. e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, mobil 0608 527 988. Redaktor techniczny: Janusz Wach, mobil 0606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.