(4kB)
Gołębie rasowe,
skalary

Skalary

Andrzej Sieniawski


NIEDOSTĘPNA


Format 10 x 15 cm, 138 stron, wkładki ze zdjęciami.


Niniejsze opracowanie, stanowi zwięźle napisaną monografię o rodzaju Pterophyllum. Skalary stanowią bardzo popularną pośród akwarystów grupę ryb i w zbiornikach pielęgnuje je już przynajmniej czwarte pokolenie hobbystów.
Mimo to, nigdy nie została wydana w Polsce książka stanowiąca zbiorcze opracowanie na ich temat. Mamy nadzieję, że obecne wydanie zapełni tę lukę i w zadawalający sposób odpowie na zapotrzebowania czytelników.Cena: 20 złsposoby zamówienia   Głównym celem książki, jest w miarę dokładne scharakteryzowanie całego rodzaju Pterophyllum, a także udokumentowanie obecnego stanu prac hodowlanych z nim związanych. Postarałem się w niej także pokrótce omówić wszystkie te zagadnienia, które ułatwią: dobór, pielęgnację i rozmnażanie skalarów w zbiorniku mniej doświadczonym akwarystom. W zasadzie do nich właśnie jest szczególnie adresowane to opracowanie. W trakcie pisania książki, opartej na moich bezpośrednich doświadczeniach, bezinteresownej pomocy udzielała mi znaczna grupa doświadczonych akwarystów, którzy przez wiele lat pielęgnują i rozmnażają skalary. Pragnę im tą drogą złożyć serdeczne podziękowania. Składając je, zdecydowałem się na nie wymienianie poszczególnych nazwisk z uwagi na niewątpliwą długość listy, jaka by wtedy musiała powstać.SPIS TREŚCI

Od Wydawcy
Wprowadzenie
Ogólna charakterystyka rodziny Cichlidae
Środowisko naturalne skalarów
Historia rodzaju Pterophyllum
Charakterystyka rodzaju Pterophyllum
- Pterophyllum altum Pellegrin, 1903 (żaglowiec wysoki, skalar wysoki)
- Pterophyllum dumerilii (Castelnau, 1855)
- Pterophyllym leopoldi (Gosse, 1963) (Żaglowiec peruwiański)
- Pterophyllum scalare (Lichtenstein, 1823) (żaglowiec skalar, skalar)
Hodowlane odmiany skalarów
- Kształty skalarów
- Formy barwne
- Wzór na ciele
Typowe zachowania skalarów
Akwarium dla skalarów
Dobór ryb
Rozmnażanie żaglowców
- Przygotowanie akwarium tarliskowego
- Przygotowanie wody do akwarium tarliskowego
- Wylęg larw
- Pierwsze karmienie narybku
- Dalsze karmienia narybku
- Karmienia nieco podrośniętego narybku
Karmienie dorastających i dorosłych żaglowców
Literatura:
Skorowidz
Strona głównaWydawnictwo Fauna&Flora Adres: 45-061 Opole ul. Katowicka 55. Tel. 077/402-54-32. Tel./fax: 077/402-54-31. e-mail:redakcja@faunaflora.com.pl Redakcja gazety: zespół. Redaktor naczelny: Marek Orel, mobil 0606 527 988. Redaktor techniczny: Janusz Wach, mobil 0606 930 559. Korekta: Iwona Stefaniak.
Webmaster vono@op.pl